Aday Öğrenci

BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI


Sevgili öğrencilerimiz,
Günümüzde, inşaat sektöründe, alanında uzmanlaşmış, iletişim becerileri gelişmiş, iyi derecede ingilizce bilen, takım çalışmasına uyum sağlayabilen ve bilgisayar destekli tasarıma yatkın inşaat mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bölümümüzün sizleri sunduğu esnek yapıdaki yüzde yüz İngilizce eğitim programı, geoteknik, yapı, ulaşım ve su kaynakları gibi istediğiniz alanda uzmanlaşarak, disiplinler arası çalışmalar yapabilme imkanı tanıyacak ve sektörde iş bulmanızda size büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, aktif bir öğrenci topluluğu olan Yapı Topluluğu ile, teknik gezilere katılabilecek, kariyer günleri ve seminer gibi çeşitli aktivitelerle sosyal ağınızı genişletebileceksiniz.
Bölümümüzde, ERASMUS öğrenci değişim programı ile (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) yurtdışındaki anlaşmalı üniversitelerde bir veya iki yarıyıl eğitim alabilecek ve öğretim üyelerinin yürüttüğü araştırma projelerinde görev üstlenebileceksiniz.
Sizleri, samimi ve dinamik bir ortam sağlayan genç ve tecrübeli akademisyenlerin bulunduğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görmekten mutluluk duyarız.

Üniversitemiz hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız..
Yükseköğretim Program Atlasına ulaşmak için lütfen tıklayınız...
 
>